Jak śledzić blog?

Każdy czytelnik blogów wcześniej lub później staje przed dylematem: jak w miarę prosto i szybko śledzić nowe posty na swoich ulubionych stronach. Poniżej przedstawiam kilka różnych sposobów obserwowania Tajemniczego Wrocławia.

Facebook

Jeśli posiadasz konto w serwisie Facebook i regularnie go używasz – polecam kliknięcie "Lubię to" po prawej stronie tego blogu (jak na rysunku). Gdy dodam nowy post, zobaczysz informację o nim na swojej facebookowej ścianie. Warto nadmienić, że Facebook służy mi za miejsce przechowywania galerii zdjęć Wrocławia. Ich obejrzenie nie wymaga zakładania konta.Kanał RSS

Jeśli czytujesz dużo blogów, polecam Ci skorzystanie z kanału RSS. Posiada go niemal każda strona, służy on do informowania o najnowszych postach i artykułach. Do obsługi kanału RSS potrzebny jest specjalny czytnik. Może być to np. Google Reader, klient poczty Mozilla Thunderbird albo oprogramowanie Twojego telefonu komórkowego. Aby dodać Tajemniczy Wrocław do listy kanałów RSS kliknij ten link.Google+

Jeżeli posiadasz konto na Google+, możesz skorzystać z profilu Tajemniczego Wrocławia poprzez dodanie go do obserwowanych stron. Zajrzyj na tę stronę i kliknij czerwony przycisk "Obserwuj".

Blogosfera Tajemniczego Wrocławia

Jeżeli nie lubisz śledzić pojedynczych blogów i chcesz mieć newsy w jednym miejscu - zapraszam na stronę blogosfery Tajemniczego Wrocławia. Jest ona uproszczonym czytnikiem RSS, działającym bez konieczności zakładania konta.

Inne sposoby

Jeśli żaden z podanych wyżej sposobów nie przypadł Ci do gustu mogę dodać Cię do listy mailingowej informującej o nowych postach. Być może istnieją również inne metody rozwiązania problemu powiadomień, jeśli masz jakiś pomysł koniecznie napisz do mnie!