O autorze

Witam, nazywam się Grzegorz Pietrzak i wbrew pozorom wcale nie pochodzę z Wrocławia. Ani z najbliższej okolicy. Przybyłem tu kilka lat temu z dalekich Kielc. Przez ten czas stałem się absolwentem informatyki na Politechnice i filologii czeskiej na Uniwersytecie. Duszę Wrocławia spostrzegłem stosunkowo niedawno. Udzielił mi się mocno nocny klimat poszukiwań pozostałości kościoła na placu Strzegomskim. Napisałem o nim pierwszy tekst, który długo, długo później stał się zalążkiem niniejszego blogu.

Co robię prywatnie? Pracuję jako web developer i specjalista od marketingu w Internecie, w wolnych chwilach śmigam po górach, zamęczam gitarę, bloguję i pomagam w organizacji koncertów muzyki z kręgów poetycko-folkowych. Tajemniczy Wrocław nie jest moim jedynym blogiem, prowadzę również blog muzyczny – chorynawyobraznie.pl (reklama! ;-)) oraz portal goryiludzie.pl.

I jeszcze jedno – dlaczego Wrocław? Otóż Wrocław imponuje. Imponuje otwartością, rozmachem i liczbą skrywanych tajemnic. Nigdy w życiu nie zamieniłbym go na przereklamowany Kraków. Wrocław, zupełnie jak czeska Praga, cały czas oddziałuje na wyobraźnię. Dotychczas mocno zaniedbany, powoli odzyskuje dawny blask i jestem pewien, że za kilkanaście lat stanie się prawdziwą perłą Europy. Jeśli sceptycznie podchodzicie do mojego entuzjazmu, być może przekona Was wstępniak do blogu.

Kontakt ze mną możliwy jest za pośrednictwem poczty e-mail: grzegorz.pietrzak(małpa)gmail.com